O Firmie

O FirmieJesteśmy firmą rodzinną, która powstała w 1979 roku. Przez ponad 30 lat swojej działalności nieustannie podnosimy jakość świadczonych usług realizując z dużym zaangażowaniem i dokładnością każde, nawet najmniejsze zamówienie. Początkowo nasza firma zajmowała się szlifowaniem kamieni szlachetnych i ozdobnych dla odbiorców detalicznych i hurtowych. 10 lat później zakres działalności został rozszerzony o złotnictwo.

Jednak to nie wystarczyło - zmiana ustroju oraz konieczność dopasowania się do zmieniającego się rynku wymusiła całkowite przekształcenie działalności. W wyniku znacznego nakładu pracy oraz dużych inwestycji rozpoczęliśmy produkcję medali pamiątkowych i okolicznościowych metodą tłoczenia z aluminium oraz stopów menniczych. Tak zaczęła kształtować się obecna firma Metaloplastyka, która pod niezmienioną nazwą istnieje do dziś.

Lata 90. ubiegłego wieku oraz początek lat 00. to systematyczny i stały wzrost sprzedaży poprzez rozbudowę sieci dystrybucji i pozyskiwanie nowych Klientów. Głównymi odbiorcami medali pamiątkowych i zarazem motywem na nich występującym są miejsca chętnie odwiedzane przez turystów. Same medale są zaś wspaniałym gadżetem promującym dane miejsce, region czy zabytek. Swoją ofertę kierujemy jednak również do odbiorców indywidualnych lub organizacji oraz instytucji, które pragną uwiecznić ważne wydarzenie swojego związku, klubu, miasta itp. Zapewniamy, że względnie wysoki wkład finansowy potrzebny do rozpoczęcia produkcji zwróci się z nawiązką w efekcie promocji, jaką będzie lokalna emisja medalu okolicznościowego z danym miejscem lub wydarzeniem. Medale pamiątkowe, przypominając monety obiegowe i kolekcjonerskie, są produktem przyciągającym uwagę nie tylko najmłodszych.

Naszym atutem w odniesieniu do większości małych pracowni i zakładów w Polsce jest rozbudowany park maszynowy, który pozwala wydatnie skrócić czas realizacji zamówień przy jednoczesnym zachowaniu możliwie najniższych cen. Na wyposażeniu posiadamy m.in.: prasy hydrauliczne i mimośrodowe, polerki bębnowe, tokarnie, piły i wiertarki stacjonarne oraz ręczne i wiele innych.

W roku 2009 nasz park maszynowy został poszerzony o grawerkę mechaniczną CNC wraz z oprzyrządowaniem. Pozwoliło to na znaczne wzbogacenie oferty firmy - powstały usługi grawerskie, którym poświęcona jest właśnie ta strona internetowa. Zdajemy sobie sprawę, że produkty zamawiane w ramach usług grawerskich muszą spełniać wysokie standardy i być jednocześnie zrealizowane dokładnie według specyfikacji Klienta. Mając na uwadze powyższe wprowadziliśmy elektroniczny system, który generuje potwierdzenia zamówień zawierające dokładny opis usługi lub przedmiotu i jego parametrów, do których jest zawsze dołączana wizualizacja gotowego wyrobu, w formie projektu w pliku .pdf. Realizacja zamówienia następuje po otrzymaniu potwierdzenia ze strony Klienta. Wydłuża to nieznacznie czas jego realizacji, ale eliminuje w sposób znaczący prawdopodobieństwo wystąpienia błędu. Mamy też dzięki temu gwarancję, że Klient będzie w pełni usatysfakcjonowany z efektu końcowego. Wysoką jakość produktów zapewniają również firmy, które są dostawcami naszych materiałów oraz urządzeń - są to m.in: Gravograph, Kuhlmann, New Hermes oraz Rowmark. W razie pytań, wątpliwości lub konieczności szybkiego uzyskania dodatkowych informacji pozostajemy także w stałym kontakcie telefonicznym, mailowym oraz poprzez komunikatory internetowe.

W 2014 roku dzięki nowoczesnej grawerce laserowej CO2 o polu roboczym 50 x 70 cm naszą ofertę rozszerzyliśmy o dodatkowe produkty i usługi. Grawerowanie laserowe otwiera całkowicie nowe możliwości w zakresie obróbki materiałów lekkich, tj. sklejka, drewno, korek, skóra, filc, laminaty grawerskie, akryl PMMA itp. w których możliwe jest zarówno grawerowanie jak i cięcie. Bardzo dobre efekty uzyskuje się także poprzez grawerowanie - znakowanie przez specjalny proszek - bezpośrednio na metalach, tj. surowym aluminium, stali nierdzewnej czy mosiądzu. Grawer laserowy w takich przypadkach jest zawsze w intensywnym czarnym kolorze odpornym na działanie warunków zewnętrznych i ścieranie podczas normalnego użytkowania.

Mijające i obecne lata to przede wszystkim zdobywanie nowych doświadczeń, doskonalenie procesów technologicznych i co najważniejsze wzrost jakości naszych wyrobów, a co za tym idzie także wzrost liczby zadowolonych Klientów, do których mamy nadzieję wkrótce i Państwo dołączą.

Bardzo serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

GravographRowmark
New HermesKuhlmann

 © 2009-2019 Webmaster
 
Grawerowanie mechaniczne i laserowe CNC, ul. Kamiennogórska 10, 58-570 Jelenia Góra