Odzyskiwanie danychOdzyskiwanie danych z dysków


Świadczymy usługi w zakresie szybkiego i profesjonalnego odzyskiwania danych z dysków komputerowych.
 
Jesteśmy w stanie odzyskać dane utracone w wyniku wystąpienia różnego rodzaju błędów logicznych spowodowanych m. in.:
- awarią zasilania podczas zapisu danych lub włączania/wyłączania systemu
- przegrzaniem dysku - uszkodzeniem struktury bloków
- nieprawidłowym wysunięciem dysku/pamięci flash z komputera skutkującym przerwaniem sesji zapisu/odczytu
- przypadkowym usunięciem danych z pominięciem folderu "Kosz"
- przypadkowym lub nieudanym sformatowaniem dysku lub partycji
- błędnym zapisem plików w wyniku awarii aparatu cyfrowego/kamery
- uszkodzeniem dysku i utracie prawidłowych parametrów wynikających z jego fizycznego zużycia
 
... i wiele innych
 
Jako nieliczni jesteśmy w stanie odzyskać dane z różnych systemów plików - zarówno Windows (FAT32, NTFS) jak i Linuks (ext, ext2, ext3, ext4). 
 
Wyróżnia nas także fakt, że odzyskujemy całe struktury, tzw. drzewa katalogów i plików z oryginalnymi nazwami wraz z ich pierwotną lokalizacją, czyli możemy otrzymać nienaruszoną strukturę danych. 
 
Należy tutaj zaznaczyć, że niemal wszystkie bezpłatne dostępne na rynku programy do odzyskiwania danych pokazują jedynie efekty skanowania i możliwe do odzyskania pliki, jednak nawet po uiszczeniu opłaty nie są w stanie odzyskać nazw plików ani tym bardziej struktury katalogów.
 
Pomocne informacje w wypadku utraty danych:
1. Nośnik na którym znajdują się utracone dane należy jak najszybciej odłączyć od zasilania (jeśli jest to pamięć typu flash, pendrive, karta pamięci - trzeba wysunąć ją bezpiecznie przy pomocy polecenia znajdującego się koło zegara systemowego).
2. Należy mieć świadomość, że jakakolwiek próba zapisu na takim nośniku, a w szczególności próba naprawiania struktury danych, tworzenia partycji w celu uwidocznienia dysku w systemie, a nawet sama dalsza praca takiego nośnika w systemie operacyjnym lub urządzeniu może skutkować nadpisaniem istotnych obszarów pamięci i w konsekwencji znacznie utrudnić lub wręcz uniemożliwić skuteczne odzyskanie danych.
3. Dyski twarde HDD (talerzowe) należy szczególnie chronić podczas transportu, gdyż są wrażliwe na wstrząsy i mogą ulec uszkodzeniom mechanicznym. Wszystkie dyski, które są nieużywane powinny być zapakowane w folię chroniącą przed przypadkowymi wyładowaniami elektrostatycznymi (ESD), a karty pamięci z aparatów cyfrowych i kamer w oryginalne plastikowe etui, które zabezpiecza je dodatkowo przed złamaniem.
 
W przypadku chęci skorzystania z naszych usług w zakresie odzyskiwania danych bardzo prosimy o kontakt:
 
Mobile   Mobile   504 640 004  (jeśli nie odbieram, proszę o SMS)

E-mail   E-mail  informatyk@metaloplastyka-jg.pl


Osoba kontaktowa: inż. Ryszard Olszewski


Koszt ekspertyzy - przyjęcie nośnika i jego weryfikacja - 20 zł.
 
 
 
Cały proces odzyskiwania danych jest przeprowadzany wyłącznie w siedzibie naszej firmy przez wykwalifikowanego informatyka i na żadnym etapie dysk nie jest przekazywany osobom trzecim (wyjątek stanowi przekazanie nośnika zaufanej firmie kurierskiej w celu realizacji jego dostawy/odbioru od Zleceniodawcy).


© 2009-2019 Webmaster

Grawerowanie mechaniczne i laserowe CNC, ul. Kamiennogórska 10, 58-570 Jelenia Góra