- uszkodzeniem dysku i utracie prawidłowych parametrów wynikających z jego fizycznego zużycia
... i wiele innych
Jako nieliczni jesteśmy w stanie odzyskać dane z różnych systemów plików - zarówno Windows (FAT32, NTFS) jak i Linuks (ext, ext2, ext3, ext4).
Wyróżnia nas także fakt, że odzyskujemy całe struktury, tzw. drzewa katalogów i plików z oryginalnymi nazwami wraz z ich pierwotną lokalizacją, czyli możemy otrzymać nienaruszoną strukturę danych.
Należy tutaj zaznaczyć, że niemal wszystkie bezpłatne dostępne na rynku programy do odzyskiwania danych pokazują jedynie efekty skanowania i możliwe do odzyskania pliki, jednak nawet po uiszczeniu opłaty nie są w stanie odzyskać nazw plików ani tym bardziej struktury katalogów.
Pomocne informacje w wypadku utraty danych:
1. Nośnik na którym znajdują się utracone dane należy jak najszybciej odłączyć od zasilania (jeśli jest to pamięć typu flash, pendrive, karta pamięci - trzeba wysunąć ją bezpiecznie przy pomocy polecenia znajdującego się koło zegara systemowego).
2. Należy mieć świadomość, że jakakolwiek próba zapisu na takim nośniku, a w szczególności próba naprawiania struktury danych, tworzenia partycji w celu uwidocznienia dysku w systemie, a nawet sama dalsza praca takiego nośnika w systemie operacyjnym lub urządzeniu może skutkować nadpisaniem istotnych obszarów pamięci i w konsekwencji znacznie utrudnić lub wręcz uniemożliwić skuteczne odzyskanie danych.
3. Dyski twarde HDD (talerzowe) należy szczególnie chronić podczas transportu, gdyż są wrażliwe na wstrząsy i mogą ulec uszkodzeniom mechanicznym. Wszystkie dyski, które są nieużywane powinny być zapakowane w folię chroniącą przed przypadkowymi wyładowaniami elektrostatycznymi (ESD), a karty pamięci z aparatów cyfrowych i kamer w oryginalne plastikowe etui, które zabezpiecza je dodatkowo przed złamaniem.
W przypadku chęci skorzystania z naszych usług w zakresie odzyskiwania danych bardzo prosimy o kontakt: